Designed and built with care, filled with creative elements

Pomagamy bezpłatnie - bez skierowań, bez kolejek, w ciągu 72 h.
Śledź nas    
Image Alt

Jak pomagamy?

Znalazłeś się pod ścianą? Codzienne problemy przerastają Cię? Cierpisz, patrząc, jak bliska Ci osoba nie radzi sobie z emocjami? Przyczyny mogą być różne, np. ból po stracie bliskiej osoby, poczucie wykluczenia, utrata stabilności, przemoc psychiczna i fizyczna w rodzinie. Zgłoś się już dziś po profesjonalną i bezpłatną pomoc.

 

 

Profesjonalnie

Nasze zespoły składają się z doświadczonych psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów, terapeutów środowiskowych, pielęgniarek i asystentów zdrowienia. Gdy trzeba, lekarz wypisze recepty, a osoba z zespołu pomoże w załatwieniu najpilniejszych spraw, które są niezbędne, by odzyskać zdrowie i wrócić do codziennego życia włączając się na nowo w lokalną społeczność.

Bezpłatnie i bez skierowania

Wsparcie dostępne jest dla wszystkich mieszkańców z obszaru działania danego Centrum - bez opłat i skierowania. Wystarczy zadzwonić lub odwiedzić Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego. Sprawdź na naszej mapie numer infolinii, adresy placówek, obszar działania i wskazówki dojazdu.

Na czas

W Środowiskowych Centrach Zdrowia Psychicznegonie ma kolejek – pomoc otrzymasz w czasie do 72 godzin od zgłoszenia. Ty też nie czekaj. To bardzo ważne, by przeciwdziałać kryzysowi, zanim się on zaostrzy lub utrwali.

W Centrum lub w twoim domu

Jeśli nie możesz przyjść osobiście, zespół mobilny przyjedzie do Ciebie. Czas rozmowy i ilość spotkań – to wszystko jest dostosowane do Twojej indywidualnej sytuacji, potrzeb i oczekiwań. Wizyty odbywają się z zachowaniem dyskrecji i poufności – zespół nie jest w żaden sposób oznakowany.

Indywidualnie

Wspólnie z osobą doświadczającą kryzysu i jej bliskimi tworzymy Indywidualny Plan Zdrowienia. To plan wspólnej pracy nad jak najszybszym powrotem do codziennego życia i włączenia na nowo do lokalnej społeczności.

Innowacyjnie - Otwarty Dialog

Indywidualny plan zdrowienia jest realizowany przy udziale pacjenta i jego bliskich, z zastosowaniem podejścia Otwartego Dialogu, które włącza w proces zdrowienia rodzinę i sieć społeczną osoby doświadczającej kryzysu psychicznego. Decyzje są podejmowane otwarcie, w obecności pacjenta i rodziny. Poczucie bezpieczeństwa daje możliwość wypowiedzenia się i bycia wysłuchanym.

Szeroko - wsparcie dla rodzin

Działania terapeutyczne obejmują naszego pacjenta oraz jego bliskich. Nie zostawiamy ich samych - tworzymy grupy wsparcia, pomagamy w uzyskaniu pomocy społecznej. Pomagamy wrócić do codziennego życia po doświadczeniu kryzysu.

Kompleksowo

Integrujemy wsparcie medyczne i społeczne. Współpracujemy z instytucjami pomocy społecznej, wyspecjalizowanymi organizacjami pozarządowymi, poradniami i szpitalami, by z korzyścią dla naszego pacjenta i jego rodziny wykorzystać jak najlepiej możliwości uzyskania wsparcia w kryzysie psychicznym.

Ze zrozumieniem - wsparcie asystentów zdrowienia

W kryzysie psychicznym nieocenione jest wsparcie osób, które same go doświadczyły. Dlatego w Centrach dla dorosłych, oprócz lekarzy i psychoterapeutów, pracują asystenci zdrowienia – osoby po kryzysach psychicznych, które po specjalistycznym szkoleniu są w stanie wesprzeć Cię w pracy nad powrotem do zdrowia.

Sprawdzonymi, skutecznymi metodami

Po leczeniu szpitalnym tylko około 13 procent osób wraca do pracy, pozostałe osoby znów trafiają do szpitala psychiatrycznego. Tymczasem za granicą w ciągu 5 lat aż 86% pacjentów leczonych metodą Otwartego Dialogu wróciło do poprzedniej aktywności, a 82% nie doświadczyło żadnych utrzymujących się objawów.

Skip to content