Designed and built with care, filled with creative elements

Pomagamy bezpłatnie - bez skierowań, bez kolejek, w ciągu 72 h.
Śledź nas    
Image Alt

Tomasz Organek o kryzysie psychicznym

Czwarty stycznia 2021 roku to dzień premiery nowego singla Tomasza Organka. Artysta wraz z przyjaciółmi opowiada trudną historię człowieka, która w okresie pandemii jest szczególnie ważna.

„Walcz” to piosenka o nas wszystkich, czyli o ludziach, którym ostatni rok dał w kość. Ale wychodzimy z niego mocniejsi, bo walka jest wpisana w naszą tożsamość”. Utwór „Walcz” jest częścią akcji informacyjnej Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego oraz Fundacji Człowiek dotyczącej bezpłatnej pomocy terapeutycznej osobom w kryzysie psychicznym, w tym poszkodowanym w wyniku obecnej epidemii COVID-19  – o utworze „Walcz” mówi Tomasz Organek.

Piosenka „Walcz” to głos cierpienia, które może spotkać każdego, ale i głos nadziei na lepsze. Rozmowa, obecność i poczucie wsparcia to podstawowy lek na kryzys. Jeśli przeżywane trudności są trudne do pokonania warto skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej. Artysta zdecydował się przygotować singiel i teledysk z wezwaniem do osób doświadczających kryzysu psychicznego. Utwór „Walcz” jest częścią akcji informacyjnej Fundacji Człowiek dotyczącej bezpłatnej pomocy terapeutycznej osobom w kryzysie psychicznym. Na mapie znalazły się także nasze Centra dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.

Reżyserem teledysku do utworu „Walcz” jest Agata Trzebuchowska. Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman. Wśród aktorów zaproszonych do teledysku jest Eliza Rycembel.

Fundacja „Człowiek”

Mateusz Biernat założył Fundację Człowiek w 2015 r., aby wspierać tych wszystkich, którzy, tak jak on kiedyś, borykają się z problemem powrotu do społeczeństwa po doświadczeniu kryzysu psychicznego.

Fundacja „Człowiek” to organizacja, której celem jest działalność na rzecz osób wykluczanych i stygmatyzowanych ze względu na „chorobę psychiczną”. Chcemy w szczególności wyjść naprzeciw ludziom obdarzonym ogromnym, wewnętrznym potencjałem, którzy niestety postrzegani są przez większą część społeczeństwa przez pryzmat nieprawdziwych stereotypów i traktowani są jako ludzie chorzy (w domyśle niebezpieczni, agresywni), a nie zdrowiejący. Ideą Fundacji jest im pomóc, a tym samym zwiększyć ich szanse na powrót do aktywnego i godnego życia w społeczeństwie – do pełnienia ról społecznych, nauki czy pracy.

Zmiana sposobu postrzegania osób po kryzysach psychicznych oraz myślenia o nich to długi proces, wymagający świadomych decyzji i działań oraz połączenia sił – bez tego trudno się spodziewać, że cokolwiek się zmieni. Osoby doświadczone kryzysem, czując się odrzucane, wykluczane, a nierzadko i wyśmiewane, tracą motywację do zmiany swojego życia i przestają rozwijać swój wewnętrzny potencjał, dlatego misją Fundacji jest umożliwiać tymże osobom ich własny rozwój.

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego to miejsca środowiskowej pomocy psychologicznej dla osób doświadczających kryzysów psychicznych. Multidyscyplinarne zespoły zdrowia psychicznego składają się z lekarzy, pielęgniarek, psychologów i psychoterapeutów, terapeutów środowiskowych, asystentów zdrowienia, pracowników pomocy społecznej i trenerów profilaktyki. Wraz z partnerami projektu obejmują oni wsparciem medycznym i społecznym zarówno dorosłych, jak dzieci i młodzież wraz z ich rodzinami, szkołą i siecią wsparcia. Model ŚCZP powstał z funduszy UE, w przyszłości opieka środowiskowa ma być dostępna w całej Polce – zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży.

Mapa Wsparcia

Jednym z działań towarzyszących jest tworzenie interaktywnej mapy wsparcia dla doświadczających kryzysu psychicznego. Inicjatywa fundacji ma wesprzeć wysiłki wszystkich osób pomagających osobom doświadczającym kryzysów psychicznych. Dzięki opcji zgłaszania miejsc mapa stanie się miejscem, gdzie można znaleźć profesjonalną pomoc psychologiczną blisko domu. Zbudujmy zdrowiejącą społeczność!

Wejdź na WWW.MAPAWSPARCIA.PL

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego znalazły się na Mapie Wsparcia stworzonej przez Fundacja Człowiek we współpracy z Organek.

Skip to content