Designed and built with care, filled with creative elements

Pomagamy bezpłatnie - bez skierowań, bez kolejek, w ciągu 72 h.
Śledź nas    
Image Alt

Doświadczyłam, jak działają Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego. Było niczym w amerykańskim filmie – tylko że na warszawskich Bielanach. [o nas w mediach]

Psychiatria środowiskowa naprawdę działa

W tym roku Ministerstwo Zdrowia będzie podejmowało decyzję, czy wspierać dalej rozwijanie leczenia środowiskowego. To system, w którym pacjent zgłaszający się po pomoc zostaje przyjęty niemal natychmiast. Utopia? Doświadczyłam tego, jak działają środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego. Było niczym w amerykańskim filmie – tylko że na warszawskich Starych Bielanach.

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego to miejsca pomocy psychologicznej dla osób doświadczających kryzysów psychicznych. Zespoły zdrowia psychicznego składają się z lekarzy, pielęgniarek, psychologów i psychoterapeutów, terapeutów środowiskowych, asystentów zdrowienia, pracowników pomocy społecznej i trenerów profilaktyki. Wraz z partnerami projektu obejmują oni wsparciem medycznym i społecznym zarówno dorosłych, jak dzieci i młodzież wraz z ich rodzinami, szkołą i siecią wsparcia. Centra pomagają mieszkańcom Bielan bezpłatnie i bez skierowania.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dorosłych na warszawskich Bielanach

Osoby w kryzysie psychicznym często mają problem z otwarciem się i poproszeniem o pomoc. Rozwiązaniem dla nich jest internet, gdzie zaczytają czytać o problemach psychicznych i szukać wsparcia. Eksperci z projektu horyzontalnego prowadzonego przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego wspierają Środowiskowe Centaura Zdrowia Psychicznego w działaniach komunikacji w internecie.

Wrzuciłam w wyszukiwarkę trzy hasła: psychiatra, recepta, Bielany – i wybrałam adres najbliższy mojego. Tak trafiłam na Centrum. Zupełny przypadek, szczęśliwy traf.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego przy ulicy Kasprowicza 30 pomaga osobom dorosłym.

Kobieta, która odebrała i nie pozwoliła się rozłączyć, umówiła mnie na następny dzień do psychologa i od razu wstępnie zarezerwowała bliski termin do psychiatry

To fragment opowieści o spotkaniach, o rozmowach, które dla naszej klientki stały się początkiem drogi po pełnie życia i zdrowia psychicznego. Kobieta zadzwoniła na całodobowy numer naszego Centrum (22) 5690750.

Będę pani wsparciem – tak poznałam panią Anetę Pol, mój głos ratunkowy. To na nią trafiłam, wybierając numer po raz pierwszy. Zapewniła, że mogę odzywać się zawsze, kiedy tylko będę potrzebować jej pomocy, ona zajmie się koordynacją działań. Z początku to ona dzwoniła do mnie, robiła to codziennie. Potem dowiedziałam się, że ma pod stałą opieką kilkadziesiąt osób. Bielańskie Centrum wspiera 1200 pacjentów, takie nas mrowie z jednej przecież tylko dzielnicy.

Cały artykuł o świadectwie skuteczności środowiskowego modelu pomocy psychiatryczno-psychologicznej na portalu HELLO ZDROWIE [kliknij tutaj]

Skip to content